Вхід на сайтСоціальне обслуговування інвалідів

Сектор з питань соціального обслуговування


Здійснює функцію соціального обслуговування інвалідів та ветеранів. Здійснює контроль та забезпечує якісне оформлення документів на отримання інвалідами автотранспорту, поселення одиноких непрацездатних громадян в будинки- інтернати. Відповідає за правильне оформлення документів та видачу пенсіонерам та інвалідам : посвідчень, талонів на проїзд, допоміжних засобів для пересування , путівок на санаторно – курортне лікування , направлень на протезування.

Про порядок забезпечення інвалідів автомобілями

Підставою  для  забезпечення  інвалідів  автомобілями  є  висновок  обласної  медико-соціальної  експертної  комісії (МСЕК) про  наявність  у  інвалідів  медичних  показань  для  його  одержання, а  також  посвідчення  на  право  керування  автомобілем.

Управління соціального захисту населення  видає інваліду направлення на комісію МСЕК  для визначення медичних показників на право придбання автомобіля.

Для забезпечення автомобілем безплатно або з оплатою 7% вартості автомобіля необхідно подати такі документи:

- заява інваліда;

- висновок МСЕК, про встановлення медичних показань на право забезпечення автомобілем безплатно або купівлю його на пільгових умовах;

- копія прав водія-інваліда або особи, яка буде керувати автомобілем;

-копія довідки про групу інвалідності;

-довідка про одержання пенсії;

- довідка про відсутність транспорту протягом останніх 7-ми років;

-довідка з місця постійного проживання особи, яка буде керувати автомобілем.

Продаж  автомобілів  на  пільгових  умовах  з  оплатою  7%  їх  вартості  провадиться  інвалідам  за  наявності  відповідних  медичних  висновків  на  право  забезпечення  автомобілем  і  протипоказань  до  водіння  автомобіля, якщо  керування  ним  буде  здійснювати  член  сім”ї  інваліда.

До членів сім’ї належать особи, які разом проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки на підставі шлюбу , кровного споріднення , усиновлення .Взяття  на  облік  дітей-інвалідів  для  придбання  автомобілів провадиться  після  досягнення  такою  дитиною  п”ятирічного  віку.

Якщо  в  сім”ї  є  два  і  більше  інваліди,  які  за  медичними  показаннями  мають  право  на  одержання  автомобіля  безплатно  або  купівлю  його  на  пільгових  умовах,  то  видається (продається) один  автомобіль  позачергово  на  вибір  одному  з  них (за  згодою  інших) з  подальшим  зняттям  їх  з  черги  для  одержання  автомобіля.

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на  транспортне обслуговування виплачуються інвалідам, законним представникам недієздатних  інвалідів, дітей – інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями. Компенсації виплачуються  рівними частинами двічі на рік – у березні за  перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дні їх призначення.

Для одержання компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів подаються:

-заява;

-технічний паспорт про реєстрацію автомобіля з відповідними позначками органу Державтоінспекції про придатність автомобіля для експлуатації;

-копія посвідчення водія;

-висновок МСЕК про наявність мединих показань для забезпечення автомобілем.

Підставою для призначення інвалідам та дітям – інвалідам компенсації на транспортне обслуговування є висновок МСЕК про наявність у інвалідів медичних показань для забезпечення їх автомобілем і заява інваліда, законного представника дитини – інваліда.

Порядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Інваліди та інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету , передбачених Фонду соціального захисту інвалідів на зазначену мету.

Необхідність у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації визначають:

-інвалідів – медико - соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;

-інших осіб – лікувально – консультативні комісії лікувально – профілактичних закладів (ЛКК) з оформленням відповідного висновку.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти – інваліди.

У разі коли особа не звернулася за забезпеченням технічними  та іншими засобами реабілітації у строк, установлений МСЕК або ЛКК , зазначені вироби за пропущений період не видаються.

Для взяття на облік інвалід та інша особа повинні подати до управління соціального захисту населення :

- заява про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за формою, що затверджується Мінпраці  (далі – заява);

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

- паспорт або свідоцтво про народження ( для осіб віком до 16 років);

- довідку про реєстрацію місця проживання;

- висновок МСЕК про встановлення  інвалідності  ( для дітей – інвалідів – висновок ЛКК);

- індивідуальну програму реабілітації  ( для інваліда та дитини – інваліда);

-висновок ЛКК для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації ( для інших осіб);

- копія пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії.

Про порядок забезпечення санаторно – курортними путівками ветеранів війни, інвалідів та інвалідів з дитинства.

Безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів забезпечуються за рахунок коштів державного бюджету:

-         інваліди усіх категорій;

-         ветерани війни ( інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни);

-         особи, на яких поширюється  чинність Закону країни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни) та «Про жертви нацистських переслідувань».

Для постанови на облік для забезпечення санаторно-курортною путівкою особи подають до управління соціального захисту населення  за місцем реєстрації слідуючі документи:

-         заяву;

-         медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о.

Путівки  видаються  вищезазначеним особам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості в міру надходження путівок.

Інваліди війни та інваліди, зазначені у ст.6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», забезпечуються путівками  позачергово щороку.

Учасники війни, члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спінального профілю (відповідно до медичних рекомендацій) з лікувальним строком на 45 днів у порядку черговості в міру надходження путівкою. Особам, що супроводжують інвалідів І  групи до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд. Термін перебування  за путівкою для інших категорій інвалідів становить 18 діб.

Порядок надання інвалідам та дітям - інвалідам реабілітаційних послуг.

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів с.Лютіж Вишгородського району Київської області здійснює професійну реабілітацію за робітничими професіями:

- оператор комп’ютерного набору;

- секретар керівника ( початок професійної реабілітації листопад 2013р)

- соціальний робітник;

- швачка;

- бджоляр( початок професійної реабілітації грудень 2013р)

- перукар ( початок професійної реабілітації березень 2014р.)

- слюсар з ремонту автомобілів;

- взуттьовик з ремонту взуття ( початок професійної реабілітації лютий 2014р)

- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;

- касир ( в банку).

- манікюрник;

- молодша медична сестра з догляду за хворими;

До Центру приймаються громадяни України із числа повнолітніх інвалідів I – III груп, які  постійно проживають на території України і перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, а також за висновком МСЕК потребують професійної реабілітації.

Видача посвідчень «Ветеран праці».

Згідно ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» ветерани праці визнаються громадяни, які працювали на  підприємствах, в установах, організаціях, об’єднаннях громадян, фізичних осіб, мають стаж роботи 40 років- для чоловіків і 35 років – для жінок і вийшли на пенсію.

Ветеранами праці визнаються також:

а) громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах:

за списком №1  виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на  роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах – за наявності стажу роботи у жінок – 25 років і у чоловіків – 30 років; за списком  №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на  пільгових умовах – за наявності стажу роботи у жінок – 30 років і у чоловіків – 35 років; відповідно до частини першої статті 18 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» - за наявності стажу роботи у жінок – 25 років і у чоловіків – 30 років;

б)пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР;

в)інваліди І та ІІ груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Порядок видачі листів талонів на пільговий проїзд пільгової категорії громадян.

Управління соціального захисту населення здійснює видачу листів талонів на пільговий проїзд по території країн СНД  та по території України ветеранами війни та особам, на яких  поширюється чинність ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» проїзних квитків безоплатно і з 50 відсотковою знижкою таким категорія громадян:

-інвалідам війни;

-учасникам війни;

-члена сімей загиблих (померлих);

-жертвам нацистських переслідувань.

Встановлення статусу учасника війни.

При  управлінні соціального захисту населення створена комісія для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни. Комісія організовує прийняття заяв, документів та інших доказів громадян  та приймають рішення щодо надання або відмови у наданні статусу учасника війни.

Підставою для встановлення статусу учасника війни можуть бути довідки, що  підтверджують факт роботи в період війни, особові рахунки та відомості на видачу  заробітної плати; посвідчення, атестати, евакуаційні листи, документи держав, з якими підписані міжнародні угоди; довідки органів внутрішніх справ, суду, органів прокуратури, дізнання та слідства; довідки партизан сих загонів, підпільних груп; акти, довідки заготівельних організацій, кооперативних об’єднань, управлінь сільського господарства, відповідних місцевих  та інших органів  державної влади  та громадських організацій; дані по господарських книг, довідки архівів та інших органів; посвідчення про урядові нагороди, нагородні листи, почесні грамоти та інші документи. У разі відсутності документів та інших доказів у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, пожежами або іншими надзвичайними ситуаціями, факт роботи в період війни підтверджується показаннями не менше двох свідків, які оформлюються протоколом опитування свідків. Свідками можуть бути особи, які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації і мають  документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. Крім того, свідками також можуть бути особи, які є ветеранами війни, статус учасника війни яким встановлено показаннями свідків. Свідками можуть бути особи, які на час підтвердження факту роботи заявника, досягли 14 – річного віку. Статус учасника війни особам, які народилися після 31 грудня 1932 року, може бути встановлено лише за наявності документів та інших доказів, що незаперечно підтверджують факт роботи в період війни.

Звіт про роботу  сектору з питань соціального обслуговування  за 2013 рік.

Згідно плану заходів щодо створення в Богуславському районі безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями за сприянням управління  соціального захисту населення Богуславської райдержадміністрації в районі створені необхідні умови для інвалідів. Станом на 01.01.2014 року  встановлені  пандуси до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення в кількості 69 штук, при райдержадміністрації створено “комітет доступності”.

З метою обстеження умов проживання проведено відвідування посадовими та службовими особами осіб з обмеженими фізичними можливостями, відвідано – 838 осіб.

Управління  соціального захисту населення спільно з Територіальним центром та з товаристом Червого Хреста проводять соціально- побутове обстеження інвалідів, з метою виявлення осіб, які потребують соціальної підтримки та допомоги.

Протягом  2013 року управлінням  надано з державного бюджету одноразової матеріальної допомоги 11 малозабезпеченим громадянам на суму 4917,00грн з місцевого бюджету  - 88 особам на суму 22180,00  грн..

Забезпечено допоміжними, технічними засобами для пересування інвалідними колясками – 10 осіб, 104 особам видано направлення на протезування. Ветерани війни та інваліди забезпечуються санаторно -курортними путівками на лікування по мірі надходження путівок. В  2013 році на лікування до санаторіїв відправлено 20 ветеранів війни та 11 інвалідів.

Здійснено виплату одноразової допомоги  до Дня Перемоги  1800 ветеранам на суму 1200,00 тис.  грн.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси