Отримання свідоцтва про народження в пологовому будинку

Міністерством юстиції України  23.02.2016   було  внесено зміни до наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 №1593/5 «Деякі питання організації роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану, пов’язаної з державною реєстрацією народження дитини», що дало можливість приймати документи, необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини, та видавати свідоцтва про народження дітей безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи.

З 15 березня 2016 року до надання вказаної послуги приєднався і  Богуславський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану  Головного територіального управління юстиції у Київській області.

Згідно з графіком, погодженим з головним лікарем Богуславської ЦРЛ, у пологовому відділенні  лікарні  з вівторка до суботи,  з 11:00 до 13:00 год. працівниками відділу  ДРАЦС здійснюється прийом документів, необхідних  для проведення державної реєстрації народження дитини,  та видача свідоцтв про народження.

Для проведення оперативної реєстрації народження та видачі свідоцтва про народження  (адже мами перебувають у пологовому відділенні після народження дитини  всього 3 дні), просимо ознайомитись майбутніх батьків із  інформацією про   документи, які приймаються  для державної  реєстрації.

Державна реєстрація народження провадиться на підставі медичного свідоцтва про народження,  виданого пологовим  відділенням чи будинком.

Для подачі заяви про державну реєстрацію народження та отримання свідоцтва про народження безпосередньо в пологовому відділенні, крім медичного свідоцтва про народження,  Вам необхідно подати наступні документи:

1) якщо Ви перебуваєте у зареєстрованому шлюбі та маєте спільне прізвище:

- паспорти, що посвідчують особи батьків,

- свідоцтво про  шлюб;

1. якщо Ви перебуваєте у зареєстрованому шлюбі та маєте різні прізвища:

- паспорти, що посвідчують особу батьків,

- свідоцтво про шлюб,

- спільна заява щодо  присвоєння дитині прізвища (заява про присвоєння дитині прізвища складається при подачі документів, присутність обох батьків, як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова).

1. якщо Ви не перебуваєте у зареєстрованому шлюбі, але бажаєте вказати відомості про батька дитини:

- паспорти, що посвідчують особу батьків,

- заява матері та батька дитини про визнання батьківства (заява складається при подачі документів, присутність обох батьків, як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова).

1. якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає себе батьком дитини:

- паспорт, що посвідчує особу матері,

- заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої стаття 135 Сімейного кодексу України (заява складається при подачі документів).

Для з’ясування  інших питань щодо надання вказаної  послуги прохання  звертатись до  відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який знаходиться за адресою: м. Богуслав, вул. Миколаївська, 28, контактний телефон відділу – 5-15-40, електронна адреса відділу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Начальник Богуславського районного

відділу державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального управління

юстиції у Київській області                                                                 В.І.Коваленко