Електронний сервіс з проставлення апостиля

У 1961 році в Гаазі була підписана Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних документів, до якої по теперішній час приєдналися більше 100 країн.

Легалізація документів – це офіційне підтвердження справжності документа, призначеного для використання за кордоном. Завдяки цій процедурі офіційні документи, видані в одній країні, можна використовувати в іншій.

Одним із найпоширеніших видів легалізації документів є проставлення апостиля, запровадженого Гаазькою Конвенцією.

Документам, що видаються в Україні з метою пред’явлення в офіційні служби інших держав (учасниць Гаазької Конвенції 1961 року) слід пройти спрощену процедуру легалізації. Цей спрощений порядок  визначається тим, що уповноважені органи ставлять на них особливий штамп, який називається апостилем і не вимагає в подальшому жодного засвідчення та визнається офіційними установами будь-якої держави в межах Гаазької Конвенції.

З 20 листопада 2015 року  в Україні запроваджено новий   електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами  України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015 року № 890 «Деякі питання забезпечення запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля» створено Електронний Реєстр апостилів, який є єдиною електронною базою даних, що містить  відомості про проставлені апостилі з дня його запровадження.

Однією з важливих функцій Реєстру є дистанційне опрацювання документів органами, уповноваженими на проставлення апостилів. Завдяки використанню сучасних технологій громадяни і юридичні особи зможуть отримати дану послугу за місцем свого перебування в будь-якій області, без потреби витрачати кошти і час на поїздку до Києва.

Прийняття та видачу документів, поданих для проставлення апостиля,  відтепер здійснюють  відділи державної реєстрації актів цивільного стану . У Київській області серед 11 відділів цю роботу  виконує  і  Богуславський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального  управління юстиції у Київській області

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюється у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності  додаткової перевірки строк  може бути продовжено до 20 робочих днів.

Для проставлення апостиля заявник подає документ, що посвідчує його особу, оригінал документа, на якому проставляється апостиль та документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Плата  за проставлення апостиля становить 51 грн. за 1 документ.

Прийняття документів для проставлення апостиля проводитиметься відділом  з вівторка до суботи.

Начальник Богуславського районного

відділу державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального управління

юстиції  у Київській області                                                                            В.І.Коваленко