Вхід на сайтДоповідь заступника начальника управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі І.П. Криштак на засіданні колегії Богуславської райдержадміністрації

IMG_2569У 2016 році управлінням Пенсійного фонду України у  Богуславському районі продовжена активна реалізація заходів, спрямованих на виконання завдань щодо подальшого поліпшення пенсійного забезпечення громадян, більш повного надходження коштів до Пенсійного фонду України.

У 2016 році виплата пенсій управлінням здійснювалася вчасно та в повному обсязі.

Протягом 12 місяців 2016 року виплачено пенсій та  допомог на суму 246 274,8 тис. грн.

Чисельність пенсіонерів району становить  12 525 чол., в порівнянні з 2015 роком їх кількість зменшилася на 231 особу.

У травні та грудні місяцях 2016 року проведено перерахунки пенсій в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік».

Середній розмір пенсій в районі за звітний період  складає 1 707,44 грн.,  що на 125,63 грн. або на 7,9 % більше, проти минулого року.

За 12 місяців 2016 року управлінням Пенсійного фонду України у  Богуславському районі 380 особам призначено пенсії. Призначено 11 пенсій за особливі заслуги перед Україною. Проведено 1 477 перерахунків пенсій від стажу, заробітку та з інших причин.

Підготовлено списки для виплати разової грошової допомоги до 9 травня ветеранам війни.

Проведено звірку по верифікації пенсійних виплат та неспівпаданню даних у системі АСОПД з реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З початку року спеціалістами управління оформлено 715 разових доручень на виплату грошової допомоги на поховання та недоотриманої пенсії на суму 2 177,13 тис.грн., знято з обліку  48 пенсійних справ у зв’язку з переїздом на постійне місце проживання в інший регіон, та взято на облік 84 пенсійних справи.

Нарахована виплата згідно рішень суду за  12 місяців 2016 на суму  3 075,05 тис.грн. по 458 пенсійним справам. Загальна сума нарахувань по рішеннях суду на 01.01.2017 становить 55 670,84 тис. грн.

Постійно проводиться робота по опитуванню громадян щодо своєчасності виплати пенсій.

До управління надійшло 6 звернень громадян, які переїхали на постійне місце проживання з  Автономної республіки Крим.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку та отримують  пенсії становить 172 громадянина.

Спеціалістами відділу обслуговування громадян в період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року було прийнято 10 822 громадянина.

Головні цілі управління на 2017 рік - підвищення продуктивності та якості обслуговування громадян у сфері пенсійного забезпечення, впровадження новітніх технологій адміністрування в Пенсійному фонді, зміцнення та модернізація інформаційних ресурсів і технічної бази, перехід на електронний документообіг, підвищення рівня довіри населення до органів Пенсійного фонду.

Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду

України зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове

державне пенсійне страхування

Передусім, як позитив роботи управління хочу зазначити, що станом на 01.01.2017 року в районі відсутня заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України сільськогосподарських товаровиробників, підприємств житлово-комунального господарства, засновниками яких є органи місцевого самоврядування. Крім того, в районі також відсутня заборгованість з відшкодування суб’єктами господарювання фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Щодо сплати страхових внесків, слід зауважити, що протягом 2017 року управлінням Пенсійного фонду України у Богуславському районі здійснювалися ряд заходів, що були спрямовані на погашення заборгованості до Пенсійного фонду України зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Внаслідок вжитих заходів, за рахунок реалізації майна банкрута ВАТ «Камінь Богуславщини» ліквідатором погашено заборгованість в сумі 47,2 тис.грн.

Станом на 01.01.2017 року недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 32,6 тис.грн. - недоїмка ВАТ «Богуславський консервний завод» (100% від загальної суми заборгованості), у якого відсутні активи для її погашення. Складність погашення заборгованості у зазначеного підприємства полягає в тому, що в боржника відсутні активи на які можливо було б звернути заходи стягнення заборгованості.

За зверненням управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі до Київського окружного адміністративного суду по зазначеному боржнику винесено постанови щодо стягнення з боржника заборгованості. Станом на 01.01.2017 року на виконанні у відділі ДВС Богуславського РУЮ знаходяться 7 виконавчих проваджень на загальну суму 32,6 тис.грн. зазначене свідчить, що заходами примусового стягнення охоплено 100% суми заборгованості.

Державними виконавцями при виконанні заходів стягнення було встановлено, що в попередні періоди ВАТ «Богуславський консервний завод» отримав в банківській установі кредит, який не повернуто кредитору. При здійсненні цієї операції все майно товариства було передано в банківську заставу. Як наслідок, 28.02.2012 року, державним виконавцем відділу ДВС Богуславського РУЮ при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження про стягнення заборгованості з ВАТ «Богуславський консервний завод» встановлено, що майна ВАТ «Богуславський консервний завод» за адресою м. Богуслав вул. Миколаївська, 127 від застави не виявлено. Зазначене свідчить про те, що все майно підприємства перебуває у банківській заставі, а отже може бути відчужено лише за ініціативою банку.

Внаслідок вищезазначеної ситуації, 10.06.2013 року відповідно до акту державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки № 36393772/14 виданого на підставі протоколу проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, що належить ВАТ «Богуславський консервний завод», за рахунок коштів отриманих від реалізації заставленого комплексу нежитлових будівель у сумі 18134369,35 грн., задоволено вимоги ВАТ «Перший інвестиційний Банк».

Незважаючи на складність ситуації щодо погашення заборгованості, з надією щодо позитивного вирішення питання по сплаті боргів, управлінням вжито наступні заходи впливу, а саме:

25.01.2012 року до прокуратури Богуславського району направлено звернення щодо притягнення до кримінальної відповідальності директора ВАТ «Богуславський консервний завод» Спіжавку Т.Г. за вчинення злочину, передбаченого ст. 382 ККУ.

18.04.2012 року ГУ ПФУ у Київській області звернулося до управління податкової міліції Державної податкової служби із заявою про порушення кримінальної справи щодо дій посадових осіб ВАТ «Богуславський консервний завод», яка залишилася без розгляду (відповідь не надійшла).

07.05.2014 року управління звернулося до відділу ДВС Богуславського РУЮ  із заявою про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України відносно директора ВАТ «Богуславський консервний завод» Дергача Л.В. Як наслідок такого звернення, 18.06.2014 року Богуславським районним судом винесено ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України Дергача Л.В.

03.07.2014 року відділом ДВС Богуславського РУЮ вищезазначену ухвалу направлено для виконання до відповідних органів.

Зазначене свідчить, що для управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі стягнення цієї заборгованості є безнадійною, а тому звертаємося до керівництва району з проханням про надання допомоги.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси