Богуславська районна державна адміністрація інформує, що на території Богуславського району з 1 квітня до 15 червня триватиме "сезон тиші" на період масового розмноження диких тварин.

З 1 квітня 2016 р. в Україні уперше стала проводитися нова природоохоронна компанія, що має законодавчу основу — Сезон тиші. 5 травня 2015 року був затверджений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу». Цим Законом внесено важливе доповнення до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ»: «У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах)». Особливо важлива заборона на проведення будь-яких санітарних рубок — суцільних і вибіркових, не лише в лісах, але і в об'єктах зеленого насадження міст і населених пунктів.

Підкреслюємо, що згідно з законом України про тваринний світ, підприємства, установи, організації та громадяни мають забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

За порушення вимог загрожує адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із законом «Сезон тиші» тепер діятиме в Україні щорічно з 1 квітня по 15 червня.