Держенергоефективності спільно з місцевими органами влади започатковує масштабне впровадження енергоменеджменту у бюджетних установах

«Перевага енергоменеджменту полягає у можливості постійно відслідковувати витрати енергетичних ресурсів та приймати управлінські рішення щодо їх ефективного використання», - підкреслив С.Савчук та зауважив, що при початковому етапі впровадження систем енергоменеджменту без капіталовкладень вже можна досягти від 5% до 10% економії енергоресурсів. Скорочення енергоспоживання сягне 20% за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.
«Наша мета - налагодити системну роботу з місцевою владою у питанні енергоменеджменту. Для цього Агентством розроблено та 26 квітня Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах. Першим кроком до його реалізації стало підписання меморандумів про наміри місцевих органів влади вже сьогодні розпочати реалізацію заходів з енергоменеджменту», - повідомив Голова Агентства.
За умовами Меморандуму місцева влада в регіонах має затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту, започаткувати інститут  енергоменеджерів в бюджетних установах, забезпечити їхню навчальну підготовку та підвищення кваліфікації, контролювати процес реформ та передбачити фінансування для подальшого впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах.
Держенергоефективності, зі свого боку, надаватиме консультації, сприятиме підготовці енергоменеджерів, запровадить національну систему моніторингу функціонування систем енергоменеджменту в бюджетних установах, створить відкриту базу даних енергетичних характеристик таких будівель, а також перелік успішних історій з цього питання. Також планується запровадити рейтингову оцінку діяльності бюджетних установ у сфері енергоефективності.
Найближчим часом в рамках підписаних меморандумів в кожному регіоні країни буде проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи з питань енергоменеджменту.
Довідково:
27 квітня в рамках III Форуму енергоефективного партнерства підписано Меморандуми про партнерство щодо запровадження систем енергетичного менеджменту у бюджетних установах з:
керівництвом обласних державних адміністрацій: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської;
меріями міст: Київ, Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кропивницький, Луцьк, Миколаїв, Рівне, Суми, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів, Ніжин, Славутич.
Загалом, підписано 34 меморандуми. Після форуму започаткування співпраці з іншими областями та містами продовжиться.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
forum_05_05_2017
Найближчим часом в рамках підписаних меморандумів в кожному регіоні країни буде проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи з питань forum_05_05_2017_1енергоменеджменту.
Довідково:
forum_05_05_2017_2Управління комунікації та зв’язків з громадськістю