Гончарство - споконвічна святиня українських майстрів...

Сучасність і актуальність диктує нам зовсім не ті умови життя, котрі були раніше. Золоте майбутнє нашої країни - молодь, захоплюється далеко не тим, чим захоплювалися наші предки. Народні ремесла й традиції відійшли на другий план, а світ інформаційних технологій став головним пристанищем сучасної молоді. Проте, навіть в таких умовах модернових тенденцій, все ж таки знайшлися люди, котрі турбуються про відродження народних ремесел, а, точніше, про відродження гончарства - споконвічної святині українських майстрів. Петро Миколайович Гавриленко та його дружина Тетяна Миколаївна Гавриленко, і є тими великодушними людьми, які першими взялися за відродження гончарства в селі Дибинці. Прекрасна і комфортна гончарна майстерня на території ТОКу "Гончарі", дала можливість школярам не лише дибинецької, а й інших довколишніх сільських шкіл навчатися високому мистецтву гончарства й творити справді шедевральні вироби.

goncharstvo_1 goncharstvo_2Тому, прийшов час підбити підсумки творчої діяльності вихованців гуртка "Гончарик" та другого класу спеціальності "Гончарство" художнього відділу Богуславської школи мистецтв:

Коваль Анастасія, вихованка, взяла участь у Всеукраїнському конкурсі "Об'єднаємося ж, брати мої", в результаті чого виборола 1-ше місце в районному етапі цього конкурсу, крім того, Коваль Анастасія, прийнявши участь у Всеукраїнському конкурсі "ChildArt.org", стала володаркою найвищої винагороди Гран-Прі у номінації "Декоративно-прикладна мальовнича техніка";

Шнуренко Радмила, Коваль Анастасія та Родак Яна стали переможцями в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Український сувенір", завдяки груповій роботі "Відродження дибинецької мальованої миски" в номінації "Родинна скарбничка"; ця робота відправлена в столицю нашої держави на Всеукраїнський етап конкурсу;

Шнуренко Яніслав виборов 1-ше місце в Обласному конкурсі-фестивалі "Юні таланти", номінація "Декоративно-прикладне мистецтво", а також став дипломантом на XXIII фестивалі "Повір у себе" для дітей з особливими потребами;

goncharstvo

goncharstvo_3 goncharstvo_4Всеукраїнський конкурс "Люби, знай свій рідний край" приніс Родак Яні 1-ше місце в обласному етапі конкурсу, в результаті чого її робота відправлена в місто Київ на Всеукраїнський етап конкурсу;

Голосний Віталій за допомогою своїх двох шедевральних виробів, став володарем 1-го та 2-го місць у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі "На крилах весни" в номінації "Декоративно-прикладне мистецтво" в м. Київ, конкурс проводять раз на два роки;

Тодорчук Микола виборов 1-ше місце на фестивалі дитячої та юнацької творчості "Зорецвіт" в номінації "Декоративно-прикладне мистецтво".

Варто зазначити також і те, що учні-гончарі школи мистецтв та гуртківці з ЦДЮТ брали участь у численних міських та районних виставках: "День ЗСУ", "День міста Богуслав", "Новорічний концерт", "Звітний концерт Богуславської школи мистецтв". Крім того, роботи юних гончарів експонувалися в Богуславському музеї "Кам'яниця" на відкритті заходу "Найдовший рушник", а Фонд Збереження Культурної Спадщини "ЗґАРДА" і талановитий фотограф Ірина Бузинна відзняли особливу фотоісторію про роботу та діяльність дибинецьких гончарів та гончарят, яку представлятимуть як на спеціальній всеукраїнській виставці, так і на численних фестивалях цього літа.

Отож, в сучасному швидкому ритмі життя не варто забувати про мистецтво й творчість, які протягом віків нога в ногу крокують з людством, аби привести його до вершин досконалості, аби відчинити кожному із митців двері до незвіданих таємниць мистецтва мислити й творити.

goncharstvo_5

goncharstvo_7