Вхід на сайтРобоча зустріч на тему "Перспективи розвитку Богуславського району"

Реформа децентралізації влади в Україні триває. Хоч і з перемінним успіхом, але все ж рухається вперед. Вже є перші успішні досвіди функціонування громад.

07 червня 2017 року в Богуславському районному Будинку культури  відбулася робоча зустріч на тему: «Перспективи розвитку Богуславського району». В заході взяли участь голова Богуславської райдержадміністрації Ірина Абрамівна Старенька, голова Богуславської районної ради Володимир Миколайович Замирайло, заступник голови районної ради Анатолій Леонідович Резніченко,  міський голова Вячеслав Михайлович Дяченко, сільські голови,  депутати Київської обласної ради,  депутати районної, міської та сільських рад, керівники бюджетних установ, начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадських організацій та засоби масової інформації.

На порядку денному розглядалися питання:

1. «Основні етапи добровільного об’єднання територіальних громад, відповідно до вимог чинного законодавства України». У своєму виступі начальник відділу містобудування, архітектури та будівництва Богуславської райдержадміністрації Галина Михайлівна Теребун  проінформувала про те, що в зв’язку з проведенням реформ у сфері децентралізації влади, було прийнято ряд законів та підзаконних актів, які визначають, яким чином має відбуватись об’єднання громад для того щоб вони стали спроможними, а саме: прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад (№157-VIII від 05.02.2015), Методику формування спроможних територіальних громад  (постанова КМУ №214 від 08.04.2015), «Про внесення

змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад 9.02.2017 № 1851-VIII, в зв’язку з чим Terebunбуло внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, які фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності. Відповідно до вказаних нормативних актів у громадах району проводились громадські обговорення та приймались рішення щодо об’єднання.

Райдержадміністрацією були подані пропозиції для формування перспективного плану територій громад Київської області щодо утворення однієї спроможної об’єднаної територіальної громади з центром у м. Богуславі, але зважаючи на ініціативу Медвинського сільського голови щодо створення Медвинської громади, до проекту перспективного плану увійшли дві громади – Богуславська та Медвинська.

Варто відмітити, що спроможною територіальною громадою є така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади.


2. «Перспективи розвитку медицини в умовах об’єднання територіальних громад». Головний лікар Богуславської центральної районної лікарні Валентин Петрович Шинкаренко під час зустрічі представив календарний план реформування системи фінансування охорони здоров’я та інших ключових змін, які відбуватимуться в медичній галузі в 2017-2020 роках, який shunkarenkoвключає в себе: - запровадження нової моделі фінансування для первинної медичної допомоги; - створення правових основ для нової системи фінансування охорони здоров’я; - створення єдиного національного замовника медичних послуг; - створення єдиної електронної системи обміну медичною інформацією; - перегляд уніфікованих клінічних протоколів для переліку найбільш поширених медичних станів і спрощення вимог до ведення паперової звітності у медичних закладах; - запровадження нової моделі фінансування медичної допомоги для вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. А з 2018 року передбачається її запровадження в усіх закладах, що надають стаціонарну допомогу; - протягом першого півріччя 2017 року планується затвердити методику аналізу витрат (собівартості медичних послуг) закладів охорони здоров’я; - створення госпітальних округів; - запровадження національної системи реімбурсації лікарських засобів для визначеного переліку медичних станів; - автономізація бюджетних закладів охорони здоров’я.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Лариса Петрівна Крюк відмітила, що громади повинні об’єднуватися враховуючи фактор самодостатності в фінансуванні. Адже велика кількість дрібних громад дасть зворотній ефект, і вже найближчім часом багато з них можуть стати неспроможними до існування, не говорячи вже про розвиток їх територій.  Це здійснюється через те, що надмірна частина ресурсів у малих громадах і далі витрачатиметься на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів місцевого розвитку коштів не вистачатиме. І навіть наділення додатковими ресурсами переважної більшості наявних дрібних територіальних громад, їхньої спроможності не забезпечить.


Golova_10У своєму виступі голова районної державної адміністрації Ірина Абрамівна Старенька наголосила на підвищенні міри відповідальності сільських голів,  адже за процесом децентралізації, перш за все, стоїть благополуччя  жителів громад.


Далі голова районної ради Володимир Миколайович Замирайло  закликав учасників робочої зустрічі до конструктивної дискусії  в контексті прийнятих законодавчих актів, які стосуються децентралізації, а відтак детально  розповів  про  всі етапи реформи,  хід її втілення в життя. До обговорення активно долучились представники громадських організацій,  депутати обласної, районної та міської рад.

Депутат Богуславської районної ради Хоменко Віталій Миколайович  зауважив, що потрібно відвідати вже створені об’єднані територіальні громади, вивчити на місці реальний стан справ: як живе громада, як фінансуються заклади освіти, культури, медицини ситуацію як вона працює.


vladikДо слова були запрошені  присутні голови сільських рад району, які донесли побажання жителів відповідних населених пунктів щодо вступу до Богуславської об’єднаної територіальної громади.


На завершення робочої зустрічі присутні дійшли висновку, що Богуславській міській раді необхідно активізувати відповідну роботу з населенням району - спілкуватися, ініціювати громадські слухання та доводити до відома жителів району роз’яснення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, порядку створення Богуславської об’єднаної територіальної громади, формування джерел наповнення місцевих бюджетів, можливостей і ризиків новоствореної громади.
 

07_06_2017_1

07_06_2017_2

07_06_2017_4

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси