Осіння форвардна закупівля зерна урожаю 2018 року

Управління агропромислового розвитку  Богуславської районної державної адміністрації інформує, що  ПАТ «Аграрний фонд» розпочав проведення осінньої  форвардної програми із закупівлі у сільськогосподарських виробників зерна, урожаю 2018 року.

На час проведення форвардної програми  по закупівлі зерна урожаю 2018 року ПАТ «Аграрний фонд»  планує закупити більше 1 млн. тонн зерна, а саме:  700 тис. тонн пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи, 50 тис. тонн ячменю, 30 тис. тонн жита, 10  тис. тонн гречки,  10 тис. тонн вівса та 10 тис. тонн жовтого гороху. Загальна сума  на яку ПАТ «Аграрний фонд» планує профінансувати сільгосптоваровиробників складає близько 3,1 млрд.  гривень.

Закупівельні ціни, виходячи з яких буде здійснюватись  авансування аграріїв за укладеними форвардними договорами  складають: для пшениці 2-го класу-4850 грн./т, для пшениці 3-го класу -4600 грн./т, кукурудзи 3-го класу 4150грн./т, ячменю  3-го класу  - 4550грн. /т, вівса 2 та 3 класів - 4200 грн./т, жита 2 та 3 класів  - 3500 грн./т,  гречки 2 та 3 класів  10 тис. грн. /т,  гороху жовтого 1,2 класів – 6 тис. грн./т.

Розмір попередньої оплати   встановлюється  рішенням  Комісії з ризиків ПАТ «Аграрний фонд» у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищуватиме    65 % від загальної вартості  поставки за договором.

Остаточний розрахунок здійснюватиметься за ринковими цінами на момент поставки зернових культур. Рівень відсоткової ставки   за користування авансовим платежем  без урахувань  курсових коливань від 20% до 25 %, з урахуванням курсових коливань  -15 %.