21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

IMG_3678Свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

З метою гідного відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, ураховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України 21 листопада 2017 року в м. Богуслав  відбулися урочистості та мітинг  біля  пам’ятника Т.Г. Шевченка та  пам’ятного знаку Героям  Небесної Сотні. На  площі Я. Мудрого було проведено заходи  з нагоди вшанування захисників України,  які полягли у буремні часи за гідність та свободу кожного з нас. В усіх православних храмах міста та району було проведено поминальні молебні  за загиблими Героями. Благочинний Богуславського району УПЦ КП о. Ігор  та духовенство району провели поминальну панахиду за загиблими.

Голова райдержадміністрації І.А. Старенька, голова районної ради В.М.  Замирайло, заступник міського голови С.В. Хоменко, секретар міської ради Ю.В. Смоляр,  депутати районної, міської та сільських рад, голова та члени Громадської ради при Богуславській райдержадміністрації,  керівники підприємств, установ, організацій району, керівники, учні та студенти  навчальних закладів міста та району, волонтери, учасники АТО, голови громадських організацій, політичних партій, учасники Майдану, громадськість, районні ЗМІ вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих  та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Всі присутні вшанували пам'ять наших загиблих земляків: Пушняка Павла, Василенка Олександра,  Підлубного Віталія,  Ухарського Федора,  Щуренка Миколу, Вовченка Олексія, Шкрабу Івана,   Бочарова Олександра,  Данілова Володимира, Ручки Сергія, які полягли в зоні АТО.

З промовою до всіх присутніх звернулися голова районної ради В.М. Замирайло та  активісти громадського руху Богуславщини, які згадали ті недалекі часи, коли відбулася революція не лише на Майдані, а й у свідомості кожного Українця. І саме завдяки безстрашності Героїв Небесної Сотні  історія України назавжди змінилася.

IMG_3646IMG_3647IMG_3663IMG_3669IMG_3673IMG_3678IMG_3684IMG_3691