Вхід на сайтГромадські слухання з питань охорони громадського порядку на території Мисайлівської сільської ради

IMG_392227 лютого 2018 року у Мисайлівському сільському будинку культури відбулися громадські слухання з питань забезпечення стану законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян на території Мисайлівської сільської ради в яких взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Новосвітний О.В., заступник завідувача сектору превенції Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП в Київській області Горовенко О.В., сільський голова М.А. Совенко, депутати сільської ради,  директор та педагогічний колектив Мисайлівського НВК, громадськість. В громадських слуханнях також взяли участь  керівники установ, організацій та підприємств району з  питань соціального захисту, освіти, культури, медицини, пенсійного забезпечення, радіо- та телефонного зв’язку.

В доповіді дільничного офіцера поліції зазначалось, що працівниками поліції Богуславського відділення поліції вживалися заходи щодо попередження правопорушень і розкриття скоєних злочинів, а також забезпечення надійної охорони громадського порядку в Богуславському районі під час масових заходів під час складної соціальної та політичної ситуації в країні.  Основну увагу Богуславське відділення поліції приділяли профілактиці злочинності. Проводилась профілактична робота з раніше судимими, власниками зброї, порушниками правил дорожнього руху тощо. О.В. Горовенко  зазначила, що протягом 2018 року працівниками ДОП Богуславського відділення поліції по с. Мисайлівка Богуславського району було розглянуто 17 заяв та повідомлень від жителів села, складено 1 адміністративний протокол по  ст.. 178 ( поява та розпивання спиртного у громадському місці). Також було складено 4 адміністративних протоколи по лінії порушень правил дорожнього руху. За звітний період на території с. Мисайлівка вчинено 2 злочини, 1 з яких умисне тяжке тілесне ушкодження, яке призвело до смерті та 1 шахрайство по якому проводяться оперативно-розшукові заходи по встановленню осіб, причетних до даного злочину.

Присутні в залі жителі громади також мали можливість висловити  свої  зауваження та  пропозиції  відносно  роботи відповідних служб  Богуславщини, зокрема: цікавилися процесом впровадження  пенсійної та медичної реформи.

Головний лікар ЦПМСД  В.Д. Пивовар  зазначила, що всі ФАПи на території Богуславського району забезпечуються медикаментами для надання населенню першої медичної допомоги. Зокрема, довела до відома присутніх інформацію про дію програми «Доступні ліки», згідно якої населення, яке звертається до свого безпосереднього лікаря в КЗ «Богуславський Центр первинної медико-санітарної допомоги» має можливість виписати необхідні ліки, які є в переліку.

Начальник Богуславського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Кагарлицького  Об’єднаного   Управління  Пенсійного  Фонду України  Київської  області І.П. Криштак довела до відома присутніх інформацію про те, що на даний час в країні існує солідарна система пенсійного забезпечення. Солідарна система пенсійного забезпечення – це саме та система, що існувала і забезпечувала пенсією ще за часів СРСР, існує і забезпечує пенсією нинішніх пенсіонерів. Її принцип базується на солідарності поколінь, коли працездатне працююче населення, відраховуючи певну частину доходу, забезпечує пенсією пенсіонерів. Таким чином, кожне наступне покоління утримує попереднє. Особливість системи – її значна залежність від демографічної ситуації в країні. Для того, щоб солідарна система працювала ефективно необхідно дотримання двох основних умов:

1. Працюючих повинно бути більше, ніж пенсіонерів;

2. Всі працюючі повинні робити відповідні відрахування до Пенсійного фонду, а не одержувати заробітну плату «в конвертах».

Без цього система стає неефективною. В Богуславському районі, на даний час на одного працюючого два пенсіонери. В цілому по Україні на 11,9 млн. пенсіонерів, 10 мільйонів працюючих.  Внаслідок цього такі невеликі розміри пенсій для нинішніх пенсіонерів і виникли передумови для реформування пенсійної системи.

Реформування пенсійної системи здійснюється з 01.01.2004 року, а саме з набуттям чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Головні зміни, які набули чинності в зв’язку з веденням Закону – страховий стаж, це стаж за який сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Стаж зараховується по даних з реєстру персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державно пенсійного страхування, а не по трудовій книжці, як до 01.01.2004 року. Також для обчислення  пенсії враховується заробітна плата з 01.07.2000 р. по місяць звернення по даних з реєстру  персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державно пенсійного страхування. По бажанню пенсіонера та за умови підтвердження первинними документами даних про розмір заробітної плати також може бути   врахований заробіток за 60 місяців роботи підряд до 01.07.2000 р.

Пенсія виплачується щомісяця з 04 по 25 число. На даний час  пенсія за лютий виплачена, замовлені виплатні  відомості на березень 2018 року для виплати пенсії пенсіонерам району.

Щодо змін, які набули чинності в зв’язку з введенням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»:

  • Проведено осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
  • Скасовано особливий порядок пенсій пенсіонерам, які працюють;
  • Визначено нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
  • Визначено розміри мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн..

Жителі громади  отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили.

За підсумками проведення Громадських слухань було прийнято відповідні рішення та дано доручення.

IMG_3922IMG_3934

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси