Застраховані у Фонді соцстраху особи отримують допомогу під час догляду за хворою дитиною

galuc_fond_soc_strah«Фонд соціального страхування України здійснює оплату за листками непрацездатності по догляду за хворою дитиною. Право на отримання такої допомоги виникає у працюючого застрахованого громадянина, оскільки хвороба дитини є одним зі страхових випадків», - відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Георгій Галиць.

За його словами, допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня періоду, протягом якого дитина потребує догляду, але не довше 14 днів. Цей термін може бути збільшений у випадку, якщо дитина потребує стаціонарного лікування або є постраждалою від наслідків аварії на ЧАЕС.

Листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному з працюючих членів сім’ї, або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд. Розмір допомоги залежить від страхового стажу застрахованої особи: від 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 роки) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років). Також в розмірі 100% середньої заробітної плати без урахування страхового стажу має право на допомогу один із батьків або особа, яка їх замінює у разі хвороби дитини віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи. Право на зазначену пільгу у цьому випадку застрахована особа підтверджує копією посвідчення серії Д (без зазначення категорії), виданого неповнолітній дитині, яка належить до потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Георгій Галиць відзначив, що впродовж січня-лютого 2018 року на Київщині було призначено допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною, або хворим членом сім’ї за 3,6 тис. лікарняних листків на загальну тривалість понад 28 тис. днів. Сума витрат по даному виду допомог за вищезазначений період склала 5,5 млн гривень. Фінансування здійснюється Фондом своєчасно та у повному обсязі.

Начальник управління    ФСС

України у Київській області                                                          Георгій Галиць