Вхід на сайтНовини Уряду - 02 квітня 2018 року

bydivlya_kmuГлава Уряду: Розпочинається сезон дорожніх робіт, вимагаю контролю якості і дотримання вагових норм на транспорті

Е-декларування доцільне для чиновників та керівників держхолдингів, а не громадських активістів, – Володимир Гройсман

МОЗ: Відеоролики, чатботи, сайти: як у регіонах розпочали кампанію з вибору лікаря

Тетяна Ковальчук: Безпека дітей - одне з головних завдань МВС

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику, на їх розсуд. При публікації прохання робити посилання на джерело.


Глава Уряду: Розпочинається сезон дорожніх робіт, вимагаю контролю якості і дотримання вагових норм на транспорті

В Україні розпочинається сезон дорожніх робіт, який передбачає проведення ініційованих Урядом перевірок якості вже побудованих та відремонтованих доріг, запровадження нових норм контролю якості доріг, що будуються, а також запровадження контролю навантаження транспорту, який здійснюють підрозділи Державної служби України з безпеки на транспорті. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради з питань розвитку дорожнього господарства.

«Поступово можна розпочинати роботи на дорогах. Хотів би звернути увагу на якості виконання робіт – поточний та капітальний ремонт, в тому числі, - сказав Глава Уряду. - Окрім того, порядок на дорогах, злагоджена робота на наших вагових комплексах - принципово важливе питання. Контроль треба забезпечити. Ми витрачаємо мільярди гривень на будівництво, а потім навантажують і перевантажують транспорт і, таким чином, руйнують дороги. У нас за різними оцінками біля 50% транспорту їздить з порушеннями вагових норм. Маємо це зупинити».

На думку Прем’єр-міністра, тиждень якісного контролю на дорогах, і порядок буде наведений. А за 3-5 років ситуація в принципі зміниться на краще. При цьому Глава Уряду запропонував долучити до цього процесу сили та засоби Міністерства внутрішніх справ. Йдеться, передусім, про камери спостереження. «У нас, приміром, є 78 комплексів – давайте поставимо камери і все зробимо. Думаю, керівники МВС із задоволенням нададуть допомогу», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

Минулого року в Україні було відремонтовано та побудовано понад 2 тис. км доріг, що стало рекордним показником для нашої держави. Цього року обсяги робіт будуть збільшені, а загальний дорожній бюджет перевищить 45 млрд грн.


Е-декларування доцільне для чиновників та керівників держхолдингів, а не громадських активістів, – Володимир Гройсман

Введення норми про заповнення електронної декларації вводилося і є доцільним стосовно чиновників високого рангу і керівників великих державних компаній, які мають доступ до державного ресурсу. Натомість введення е-декларування для громадських активістів було помилковим. Про це в ефірі «112.ua» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Введення е-декларацій передбачало, що ті люди, які уповноважені державою на управління бюджетними коштами та державними процесами, мають бути відкритими та прозорими. І тому для чиновників це є зрозумілим. Для тих, хто очолює державні підприємства це також зрозуміло. А громадські активісти для того і є, аби відслідкувати публічність роботи влади. Вони не мають ніякого відношення до державних ресурсів, - сказав Глава Уряду. - Важливо відмінити декларування для учасників наглядових рад держкомпаній, які є громадянами інших країн. В своїх країнах вони заповнюють свої декларації. Інша справа, що ці документи можуть бути публічними для нас і ми могли їх бачити».

Глава Уряду закликав депутатський корпус об’єднатися навколо рішення про удосконалення законодавчих норм. «Цей процес у Парламенті супроводжує особисто (Глава ВРУ) Андрій Парубій, і я бачу сьогодні від фракцій готовність об’єднуватися», - сказав Володимир Гройсман.

При цьому він підкреслив, що питання зловживання статусом громадського діяча – це здебільшого моральна категорія, яку важко «законодавчо виписати чи встановити». «Це все природний процес. Рано чи пізно, у суспільстві виникатимуть вимоги до людей, які називають себе громадськими активістами. Громадський сектор має бути саморегульованим», - зазначив Прем’єр-міністр.


МОЗ: Відеоролики, чатботи, сайти: як у регіонах розпочали кампанію з вибору лікаря

2 квітня стартувала національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Кожен може прийти в медичний заклад з наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря» і підписати декларацію з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем.

Аби допомогти людям пройти цю просту, але нову процедуру, у регіонах розробили інформаційні матеріали. Знайомі лікарі, упізнавані пейзажі – дивіться відео, як Трускавець, Миколаїв, Умань та інші міста допомагають своїм мешканцям у виборі свого лікаря.

Більше читайте на сайті МОЗ.


Тетяна Ковальчук: Безпека дітей - одне з головних завдань МВС

Безпека дітей - одне з головних завдань МВС. Про це сьогодні, 2 квітня, повідомила заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час запуску другого етапу акції «Будь помітним! Безпека понад усе». Проект реалізується МВС спільно з Національною поліцією та Консультативною місією ЄС (EUAM). Його мета - підвищення безпеки дорожнього руху для дітей шкільного віку.

«Діти - це майбутнє України. Саме тому забезпечення безпеки маленьких громадян - одне з головних завдань МВС», - заявила Тетяна Ковальчук.

Вона додала, що сьогодні пріоритети Міністерства - безпека, захист та сервіс.

«Особливо це стосується дітлахів. Мета проекту «Будь помітним! Безпека понад усе» - мінімізувати кількість дорожньо-транспортних подій за участю дітей. Акція охоплює понад 200 шкіл у семи регіонах України. Окрім уроків з безпеки дорожнього руху школярі отримують від патрульних поліцейських книжки та світловідбивачі. Такі подарунки допоможуть учням стати більш обізнаними щодо ризиків на дорозі, а також більш помітними для водіїв. Я сподіваюся, що незабаром проект буде масштабований на всю територію нашої держави», - додала заступник Міністра внутрішніх справ.

Тетяна Ковальчук також висловила сподівання, що зовсім скоро на законодавчому рівні, як у більшості країн Європи, буде затверджено положення, за яким всі учасники дорожнього руху використовуватимуть світловідбивні елементи на своєму одязі та транспорті, аби зробити дорожній рух безпечнішим.

«МВС обов’язково підтримає таку ініціативу, адже всі учасники дорожнього руху, чи то пішоходи, чи то велосипедисти, чи то водії авто, повинні нести відповідальність за своє життя і життя інших людей», ? сказала вона.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що минулого року в ДТП постраждали 4483 дитини, 175 з яких мали летальні наслідки.

«Життя дітлахів - найцінніші. Поліція приділяє дуже багато уваги цій проблемі. Ще рік назад ми визначили, що потрібен якісно новий підхід ? не діяти за наслідками, а діяти превентивно, співпрацювати з шкільними закладами і перш за все бути в постійному контакті з дітьми», - додав він.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції повідомив, що рік тому була запроваджена програма «Шкільний офіцер поліції», яка направлена на співпрацю з навчальними закладами з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, з профілактики правопорушень і дій щодо безпеки дітей у соціумі та шкільному середовищі.

«Програма «Шкільний офіцер поліції» довела свою ефективність і найближчим часом впроваджуватиметься ще у семи областях України», - додав він.

Головний радник Консультативної місії ЄС з питань належного врядування Лайді Сурва зазначила, що у європейських країнах наявність світловідбиваючих елементів на одязі визначена законодавчо.

«Наприклад, у моїй рідній Естонії після введення такого положення кількість ДТП за участю пішоходів зменшилася у 6 разів», - додала вона.

 

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси