Новини Уряду - 19 квітня 2018 року

19 квітня 2018 року
Дайджест Новини Уряду 19.04 14:00
Володимир Гройсман: Паразитувати на чесному бізнесі – злочин
Використовувати владні повноваження задля вимоги хабарів у чесних підприємців – це злочин проти держави. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з регіональними ЗМІ.
«Я поважаю підприємців, які роблять свою справу. Я зневажаю тих, хто, користуючись владними повноваженнями, змушує людей платити мзду. Це державний рекет, - сказав Володимир Гройсман. - Нам важко, треба заробляти кошти. Але якщо хтось при цьому паразитує – це злочин. Ми намагаємося протидіяти цьому».
Глава Уряду наголосив, що одним з кроків такої протидії є подальша глибока дерегуляція.
Глава Уряду: Ми відновлюємо дороги, які не будувалися десятиліттями
Масштабна програма відновлення доріг в Україні, яка стартувала 2 роки тому, передбачає будівництво нових автошляхів, а також відновлення доріг, які були побудовані десятки років тому і з тих пір не ремонтувалися. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з регіональними ЗМІ.
Він підкреслив, що ямковий ремонт, який сьогодні широко ведеться на дорогах, – це не оновлення збудованих рік тому доріг. Нові дороги, в більшості, «перезимували» достойно, запевнив Глава Уряду.
«Якщо ви їдете по нових дорогах, це і є дороги Уряду Гройсмана, побудовані в рамках нашої програми, - сказав Прем’єр-міністр. – А ті зруйновані дороги, які ви бачите, це не дороги нашого Уряду, вони будувались 10 років тому. Але наша відповідальність їх відновити. І ми це робимо. Нам потрібні дві речі – кошти і час».
Глава Уряду наголосив, що протягом п’яти років Уряд проведе великий масив робіт, який дозволить щонайменше з’єднати всі обласні центри гарними дорогами. Загальний бюджет на п’ять років – приблизно 300 млрд грн. Але є і вимога – використати кошти ефективно, як на центральному рівні, так і на місцевому. Прем’єр-міністр нагадав, що цього року саме на місцеві дороги виділено 11 млрд грн. І завдання місцевої влади – змінити ситуацію в дорожньому господарстві на місцях.
Глава Уряду анонсував звіт ДСНС по перевірках громадських об’єктів: Ніхто не буде нехтувати правилами безпеки
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував звіт керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій за результатами ініційованих Главою Уряду перевірок громадських об’єктів на предмет дотримання правил безпеки, передусім пожежної. Про це Володимир Гройсман повідомив під час зустрічі з регіональними ЗМІ.
«В середині травня буде звіт ДСНС», - сказав Володимир Гройсман.
Він також наголосив, що реакція на перевірки буде миттєвою і жорстокою – аж до застосування спецпідрозділів та сил Нацгвардії для закриття порушників. «Хай потім судяться. Ніхто немає права нехтувати правилами безпеки для людей. Оце моя вимога», - сказав Прем’єр-міністр.
Україна прагне посилювати стратегічне партнерство з Туреччиною, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
Україна зацікавлена в інтенсифікації розвитку українсько-турецького стратегічного партнерства для досягнення конкретних результатів для обох держав. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила під час зустрічі з Головою Комітету з питань зовнішньої політики Великих Національних Зборів Туреччини Волканом Бозкиром.
Під час зустрічі сторони обговорили стан та перспективи співпраці України та Туреччини. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що Україна задоволена високою динамікою політичного діалогу між нашими країнами на всіх рівнях і сподівається на його посилення.
«Україна зацікавлена в інтенсифікації розвитку українсько-турецького стратегічного партнерства, спрямованого на досягнення вагомих конкретних результатів в інтересах наших держав. Особливу роль у цьому має відігравати співпраця на рівні парламентів обох країн», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.
Вона також підкреслила важливість підтримки Туреччиною територіальної цілісності та незалежності України та плідну співпрацю у міжнародних організаціях.
«Вдячна Туреччині за підтримку як в ООН, так і в ПАРЄ у питанні захисту прав кримських татар в окупованому Росією Криму. Особливо хочу наголосити, що ми високо цінуємо і особисту роль Президента Ердогана у звільненні двох видатних представників кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем’єр-міністр додала, що Україна розраховує на солідарність та підтримку Туреччиною позиції України щодо неприпустимості відновлення повноважень делегації РФ у ПАРЄ. Вона також повідомила про наміри України закріпити у Конституції України статус Криму як національної автономії кримських татар.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна розраховує на підтримку Туреччини під час прийняття рішення у штаб-квартирі НАТО щодо проведення засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів в рамках Брюсельського Саміту НАТО.
Своєю чергою Волкан Бозкир підтвердив, що його країна і надалі залишатиметься надійним партнером України і висловив задоволення тим рівнем діалогу, який нині є між державами. Він підкреслив, що Туреччина не визнає анексію Криму і підтримуватиме Україну в боротьбі проти російської агресії на Донбасі, а також зацікавлена в успішній реалізації євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України.
«Ми розуміємо ваше прагнення отримати чіткі сигнали від ЄС. Проте, ви маєте бути терплячими та наполегливими, толерантними та рішучими (у стосунках з ЄС)», – наголосив представник турецького парламенту.
Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України можуть бути використані журналістами, які висвітлюють відповідну тематику, на їх розсуд. При публікації прохання робити посилання на джерело.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України