Кожна країна має право на незалежну церкву – Президент в інтерв'ю сербському телеканалу РТС

22f947a5d9c118a14d8931cfb95e340b_1520442571_extra_largeПрезидент Петро Порошенко в інтерв'ю сербському телеканалу РТС наголосив, що кожна країна має право на незалежну церкву і закликав світ підтримати Україну в наданні автокефалії православній церкві. «Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква.
В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була «матір’ю» для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква - церква країни-агресора. Українська церква - церква для українців.
Це велика різниця», - зазначив Глава держави. Президент зазначив, що створення незалежної церкви підтримує більш ніж половина українців. «Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас в цьому багато значить», - наголосив Глава держави.