Позачергове розширене засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Богуславської районної державної адміністрації

0-02-05-bc92f94d23ee7cf1b6936a4521aec612961dd62370f16154b9cc41c7fb9368bf_full

13 березня 2020 року  під головування т.в.о. голови Богуславської райдержадміністрації Олександра Салати  було проведено позачергове  розширене

Під час засідання всіх  присутніх було ознайомлено з  постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», розпорядженням тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації від 12.03.2020 № 138 «Про запобігання поширенню на території Київської області коронавірусу COVID-19» та розпорядженням тимчасово виконуючого обов’язки голови Богуславської районної  державної адміністрації від 12.03.2020 №71 «Про запобігання поширенню на території Богуславського району коронавірусу COVID-19».

За підсумками комісії були прийняті  відповідні рішення, а саме:

1. Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року та з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 взяти до відома, що з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України введено карантин.

2. Інформувати населення з питань дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією у засобах масової інформації та на радіо Богуслав FM .

3. Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку захворювання на коронавірус COVID-19, підтримання необхідного запасу засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів тощо.

4. Забезпечити створення та ведення обліку наявного резерву медичного персоналу, що перебуває поза межами системи охорони здоров’я (зокрема медпрацівників з епідеміологічною підготовкою, що змінили місце роботи, працездатних пенсіонерів тощо).

5. Опрацювати питання першочергового забезпечення засобами індивідуального медичного захисту, зокрема респіраторами, медичних працівників та в разі необхідності розглянути можливість здійснення їх закупівлі.

6.  Уточнити плани реагування, перелік сил та засобів, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання визначених завдань.

7. Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією.

8. Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, здійснювати дезинфекційні заходи за допомогою квартування.

9. Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.

10. Встановити гнучкий графік роботи для працівників у яких є малолітні діти.

11. Забезпечити проведення дезинфекційних заходів у транспортних засобах міжміського і міського сполучення, заходів поточної дезинфекції у місцях масового скупчення людей .

12. Забезпечити проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах міжміського і міського сполучення, заходів поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей (автовокзал, ринки, супермаркети, заклади громадського харчування тощо);

посилити інформаційно-розяснювальну роботу з населенням щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараження інфекцією.

максимально обмежити:

- пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби;

- проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян, виключити планування таких заходів, у тому числі, пов’язаних з виїздом громадян району за кордон, до стабілізації ситуації;

скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі нарадчі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування, за винятком виключних випадків;

- скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян;

- рекомендувати громадянам району утримуватися від подорожей до країн, в яких спостерігаються випадки захворювань і спалахи збудника коронавірусу COVID-19;

- провести зустрічі з керівниками релігійних організацій району щодо можливості переведення служб, мес і служінь у максимально дистанційний варіант.

13. Заборонити відвідування закладів освіти студентами, учнями та вихованцями на період карантину. По можливості перевести діяльність закладів освіти в режим дистанційного навчання.

14. Заборонити проведення усіх масових заходів,  крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

1.5. Вирішити питання щодо виділення коштів для придбання захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів.