Вхід на сайтУкладено договір концесії морського порту “Ольвія”

Сьогодні, 20 серпня, в онлайн-режимі за присутності Міністра транспорту та комунікацій Катару Джасіма Аль Сулейті передано в концесію другий морський порт в Україні - спеціалізований порт “Ольвія” у Миколаєві.

 

У рамках цього проєкту до роботи в Україні залучається провідний світовий оператор з великим досвідом – катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару - Хамад вартістю понад 7 млрд доларів. Вона інвестує у розвиток порту “Ольвія” близько 3,4 млрд на першому етапі. Всього за 35 років концесії буде залучено до 17,3 млрд грн інвестицій.

 

Це перша пряма катарська інвестиція, друга за обсягом інвестиція після “Криворіжсталі” та одна з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за всю історію незалежності.  Щорічний концесійний платіж становитиме щонайменше 80 млн грн. Це у 16 разів більше, ніж прибуток порту за минулий рік. Крім цього, ще близько 80 млн грн буде спрямовано на покращення інфраструктури Миколаєва.

 

Концесіонер має забезпечити мінімальний обсяг перевалки вантажів не менше 2,55 млн тонн на рік. А також гарантує збереження робочих місць протягом найближчих 6 років та належний рівень заробітної плати для колективу.

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси