Шановні громадяни!

KWXqHhkE

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок. У цей період деякі громадяни будуть намагатися роздобути новорічну ялинку незаконним шляхом.

Шановні громадяни, нагадуємо Вам, відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність- штраф.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна вирубка дерев хвойних порід тягне за собою штраф для громадян за незаконну рубку в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 до 5100 грн.

Також звертаємо увагу на те, що в разі виявлення порушень порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу Кодексом України про адміністративні правопорушення ід 07.12.1984 № 8073-Х (далі – Кодекс), а саме статтею 88-1 Кодексу передбачена адміністративна відповідальність з конфіскацією об’єктів рослинного світу або без такої, статтею 65 Кодексу передбачена відповідальність за незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників;  перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників;

знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, статтею 153 Кодексу передбачена відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду.