Вхід на сайтЮРИДИЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО ТА ЇХ СІМ’ЯМ

На допомогу захисникам Батьківщини

 

Про питання надання у Богуславському районі правової допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям

БОГУСЛАВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

15 січня 2015 року                                                            №10

Про питання надання у Богуславському районі правової

допомоги військовослужбовцям, які беруть участь

в антитерористичній операції, та їх сім’ям

Детальніше...

 

Право військовослужбовців на відпустки та порядок їх надання

Стаття 10-1 ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” регламентує це питання наступним чином.

Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів. Час для проїзду до місця проведення зазначеної відпустки і назад не надається. Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.

Детальніше...

 

Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей

Стаття 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей ” передбачає наступний перелік пільг:

1. Військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:

1) залізничним,   повітряним,  водним  та  автомобільним  (за винятком таксі) транспортом: у відрядження; у відпустку в межах України - якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку  на  одну особу за попередні шість місяців не перевищує  величини  доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу; при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв'язку з передислокацією військової частини; до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України.

Детальніше...

 

Звання Герой України та пільги громадянам, яким воно присвоюється.

Вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України.

Звання  Герой  України  є державною нагородою та присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або  визначних  трудових досягнень.

Присвоєння   звання   Герой   України  провадиться  Указом Президента України.

Герою  України  вручається   орден   "Золота   Зірка"   за здійснення  визначного  геройського вчинку або орден Держави - за визначні трудові досягнення. Особами,  які  мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави.

Детальніше...

 

Пільги на отримання медичної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”,      військовослужбовці, військовозобов'язані  та резервісти,  які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну кваліфіковану медичну   допомогу   у військово-медичних закладах охорони  здоров'я. Військовослужбовці щорічно   проходять   медичний   огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи.  За відсутності  за  місцем  проходження  військової   служби, навчальних  (або  перевірочних) і спеціальних зборів або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров'я  чи  відповідних  відділень  або  спеціального  медичного обладнання,  а також  у  невідкладних  випадках  медична  допомога надається  державними  або комунальними закладами охорони здоров'я за  рахунок  Міністерства   оборони   України,   інших   утворених відповідно    до   законів   України   військових   формувань  та правоохоронних органів.

Детальніше...

 

Заступник голови Київської облдержадміністрації, керівник обласного штабу допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Дмитро Христюк дає відповіді на поширені юридичні питання, проблематика яких стосується військовослужбовців, призваних під час мобілізації 2014 р

DSC_8576Як проходить процес  встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям Збройних Сил України, які беруть (брали) участь в антитерористичній операці?

Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції (відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Детальніше...

 

Як проходить процедура отримання військовослужбовцями у власність земельних ділянок?

Першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва передбачено для ( п. 14 ст. 12, п. 18 ст. 13 та п. 15 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»):

  • учасників бойових дій;
  • учасників війни;
  • інвалідів війни;
  • сімей загиблих військовослужбовців.

Право   на   одержання   земельної   ділянки для будівництва жилого будинку в населених пунктах, обраних ними для проживання,  мають (п. 6 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»):

Детальніше...

 

Як здійснюється припинення нарахування для військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів штрафних санкцій та пені за невиконання зобов’язань, а також відсотків за користування кредитом?

Відповідно  до п. 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,  військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду,  а  резервістам  та  військовозобов’язаним  -  з  моменту призову  під  час  мобілізації  і до закінчення особливого періоду штрафні   санкції,   пеня   за   невиконання   зобов’язань   перед підприємствами,  установами і організаціями усіх форм власності, у тому  числі  банками,  та  фізичними  особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Детальніше...

 

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси