Вхід на сайтБогуславський районний відділ ДРАЦС

ЗМІНА ІМЕНІ (ПРІЗВИЩА, ВЛАСНОГО ІМЕНІ, ПО БАТЬКОВІ)

Одним із видів актових записів цивільного стану, які реєструє Богуславський районний відділ ДРАЦС, є державна реєстрація зміни імені.

Право на зміну імені (прізвища,власного імені, по батькові ) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України.

Проте, якщо прізвище та власне ім’я особа могла змінити на власний розсуд, то по батькові -  тільки у разі зміни її батьком свого власного імені, виключення відомостей про нього, як батька дитини, з актового запису про її народження, або в разі усиновлення чи його скасування.

З 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну імені по батькові»,  прийнятий Верховною Радою України 03 листопада 2020 року. Цим Законом передбачені наступні зміни:

- фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові;

- фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків;

- у разі якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника;

- фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері;

- у разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішувати орган опіки і піклування або суд, При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Начальник відділу                                                             Валентина КОВАЛЕНКО

 

Як називали дітей у 2020 році

Богуславським районним відділом ДРАЦС та виконавчими комітетами сільських рад у 2020 році складено 218 актових записів про народження. З них зареєстровано 109 хлопчиків та 109 дівчаток ( ось така дуже гарна статистика).

Різними іменами називали батьки своїх нащадків, але найбільш популярними іменами серед дівчаток залишаються  Поліна, Софія, Анна, Мілана, Анастасія, Вікторія. Серед  хлопчиків – це Олександр, Артем, Максим, Данило, Матвій, Роман.

Були й оригінальні, менш вживані жіночі імена – Мане, Емілія-Віолетта, Каміла, Власта, Аделаїда, Аріана, Соломія, Ніколь, Стефанія, чоловічі – Дамір, Мануель, Захар, Алі, Крістофер, Лев.

В Україні немає обмежень чи заборон щодо  присвоєння тих чи інших імен. Тож батьки мають право називати своїх дітей будь-якими іменами, які їм подобаються. Однак, підходьте до вибору імені свого малюка з любов'ю та відповідальністю, щоб воно приносило радість та комфорт дитині протягом всього життя.

 

Прийом заяв на реєстрацію шлюбу у період карантину

Відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції  (м. Київ) від 09.04.2020 року № 466/6  «Про організацію роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану Київської області у період карантину» Богуславський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану забезпечує прийом громадян з питань державної реєстрації  народження, смерті та шлюбу.

У період карантинних обмежень подати заяву на реєстрацію шлюбу можна не виходячи з дому. Здійснити це можна через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

У разі неможливості подати заяву через веб-портал, прийом громадян для подачі заяви на реєстрацію шлюбу здійснюватиметься за  попереднім записом на прийом до нашого відділу за телефоном (04561 )5-15-40.

Також повідомляємо, що відповідно до Переліку відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які будуть здійснювати прийом заяв на проставлення апостиля  у період карантину, Міністерством юстиції України на території Київської області визначено лише відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Київській області Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), який знаходиться за адресою : м. Київ, вул. Ярославська, 5/2, тел. (044) 425-47-99,  462-58-62.

Нагадуємо, що на фоні загостреної епідеміологічної ситуації та для запобігання розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийом громадян до відділу проводиться за наявності у них індивідуальних засобів захисту –масок. респіраторів.

 

Богуславський районний відділ ДРАЦС інформує:

uЗ метою запобігання поширення респіраторних інфекцій, викликаних короновірусом COVID-19 та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19», якою з 12.03.2020 по 03.04.2020 встановлено карантин, ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У ВІДДІЛІ ДРАЦС ОБМЕЖЕНО.

У зв’язку з цим, прийом громадян здійснюється виключно з питань державної реєстрації народження та  смерті.

З 14.03.2020 року та до закінчення карантину ПЕРЕКОНЛИВО ПРОСИМО ВСІХ уникнути особистого відвідування відділу ДРАЦС без нагальної потреби.

ВСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ та РОЗ'ЯСНЕННЯ можна отримати он-лайн не виходячи з дому та НЕ РИЗИКУЮЧИ своїм здоров'ям та здоров'ям інших людей.

НА ВАШІ ЗАПИТАННЯ готові надати відповіді працівники Богуславського районного відділу ДРАЦС ЦМУ МЮ (м. Київ)

- за телефоном: (04561) 5-15-40;

Детальніше...

 

Булінг - це насильство!

plakat_stop_buling_novuy_2019
 
Більше статтей...

Важливі анонси

No events

Додаткові сервіси